Archive: May 2013

Çaji i kamomil ju mbron kundër kancerit

Këtë herë, hulumtuesit në Universitetin e Ohios kanë zbuluar se një substancë që përmban kamomili, apigenina, mund të ketë një efekt toksik mbi qelizat e kancerit. Testet e …

Thonjtë prej gëzofi, pse jo?

Londra është spërkatur nga moda e gëzofit të rremë, qoftë në kapele, çanta, çizme, xhaketa, por ajo që është më interesante, gëzofi tani gjithashtu mbahet edhe në thonjtë. “MUA …

Shkaqet dhe kurimi i anemisë

Kurim i thjeshtë, por i nevojshëm. Në fillim, mungesa e hekurit. Më të ekspozuarat janë gratë shtatzëna ose ato në moshë lindjeje. Në fakt, 9 gra në 10 marrin vlera ushqimore më …

Lulet dominojnë çdo veshje

Anna Molinari për koleksionin e ri të Blumarine, linja e re, Blugirl, Salvatore Ferragamo, Moschino, Laura Biagiotti, kanë vendosur të ketë lule kudo për të dekoruar veshjet e …