Archive: May 2016

Mungesa e vitaminës D

Është e ditur që mungesa e vitaminës D shkakton sëmundje të kockave por studimt e fundit e kanë lidhur këtë mungesë me shumë sëmundje të tjera. Trupi e njeriut krijon vitaminë D nëpërmjet …

Krem për heqjen e njollave në lëkurë

Ky është një krem që ju mund ta bëni në shtëpi për të hequr njollat në fytyrë dhe trup Përbërësit: – Katër lugë gjelle mjaltë – Katër lugë gjelle lëng limoni – Një të bardhë të vesë Vetëm i …

Si ta kurojmë reumatizmin

Ja se si duhet të veproni nëse vuani nga reumatizmi -Bëni dy herë në javë ushtime gjimnastikore të lehta. -Merrni here pas here (një herë në dy ose tre muaj) tableta multivitaminë. -Jetoni …