Biondet bejne jete me te mire se brunet

Biondet bejne jete me te mire se brunet

Dy kengetare te famshme, Katy Perry dhe Cheryl Cole, kane ndryshuar ngjyren e flokeve te tyre nga te erret ne bionde gjate diteve te fundit dhe nje studim i jep te drejte per dicka te tille.

Pas nje anketimi te kryer diten e merkure nga e perditshmja “Daily Mail”, nga nje total prej 3 mije femrash, tregoi se biondet bejne nje jete me argetuese dhe me te mire se sa brunet.

Kalimi nga brune ne bionde sjell nje impakt te menjehershem pozitiv mbi aftesite terheqese te nje femre, ndersa ato qe kane bere kalimin e kundert, jane penduar menjehere ne kater prej dhjete rasteve.

Megjithate, cdo e keqe e ka nje te mire dhe brunet duken se jane me te predispozuara per te krijuar miq me te mire dhe per te arritur vende me te mira pune.

Dicka e pranuar universalisht nga te dyja llojet e femrave, paradoksalisht, binin dakord ne piken me te papritur, qe nuk duhet te kishin filluar kurre te lyenin floket.

re ne kater femra thone se pas disa vjet lyerje, floket e tyre jane bere shume te thate dhe jane te demtuar.

Komento