Home » Këshilla të ndryshme » Dhimbja e kokës kalon me një gotë ujë

Dhimbja e kokës kalon me një gotë ujë

Stresi, vapa dhe situata të tjera të lodhshme, papritur mund të shkaktojnë tek ju dhimbje koke.

Shpesh herë mundohemi ta kalojmë pa përdorur asnjë ilaç qetësues, por me kalimin e kohës dhimbja e kokës sa vjen e shtohet më shumë.

Sipas një studimi të fundit ka një mënyrë më të thjeshtë dhe “natyrale”, për të pushuar dhimbjen e kokës, që është pirja e një gote me ujë, raporton noa.

Shkencëtarët e universitetit të Maastricht, theksojnë se dhimbja e kokës është aq e lehtë sikur të pish një gotë ujë.

Ndërsa shtojnë se njeriu gjatë ditës duhet të pijë të paktën 7 gota uji për të eliminuar dhimbjet e kokës dhe për të përmirësuar cilësinë e jetës së tij.

Studimi është kryer me 100 vullnetarë, të cilët vuanin shpesh nga dhimbja e kokës.

Ata janë informuar të ndjekin disa këshilla për mënyrën e eliminimit të stresit dhe gjithashtu pirjen e 1.5 litrave ujë në ditë.

Ky studim ka zgjatur për tre muaj me radhë, dhe në fund testi i atyre personave që kishin mirë ujë sipas këshillave rezultoi më i përparuar sesa i personave të tjerë.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Print this article!

Komentoni

© 2014 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress