Dy antibiotikët më të fortë natyralë ,hudhra dhe vaj i origanos

Dy antibiotikët më të fortë natyralë ,hudhra dhe vaj i origanos

Dy antibiotikët më të fortë natyralë ,hudhra dhe vaj i origanosFrutat nga natyra që moti përdoren për ruajtjen e shëndetit dhe shërimin e sëmundjeve të ndryshme, e shumica e mjekësisë moderne bazohet në to.

Nëse edhe ju dëshironi të shëroheni në mënyrë natyrale, ndihmën kërkoni te këta antibiotik natyral, transmeton gazeta Kosova Sot

VAJI I ORIGANOS

Ky vaj magjik ka aromë dhe shije të mirë që përshtatet me gjellë të ndryshme, e në bazë të studimeve lufton infeksionet. Një dozë e vogël e këtij vajit posedon veti të forta antibakteriale kundër 25 llojeve të baktereve. Sasia: 1 deri 4 pikë, tri herë në ditë në një gotë çaj apo lëng.

HUDHRA

Hudhra është mbretëreshë e perimeve. Aroma dhe shija e saj e fortë e shndërrojnë në erëz të përsosur, por hudhra ka edhe shumë përbërës të fuqishëm. Hudhra është e fortë, antibiotik natyral, që nuk shkatërron bakteret e shëndetshme. Hudhra, falë përbërësit alibinë, ka efekt antibakterial. Ngadalëson rritjen e baktereve, ndikon kundër ftohjes dhe gripit. Sasia: 2 deri 4 thelpinj si shtesë në gjellë ose në sallatë, e kujt nuk i pëlqen aroma, ta konsumojnë të papërpunuar.

Komento