Floke te shendritshme

Floke te shkelqyera

Floke te shkelqyeraTe kemi floke te shendetshem, te fort dhe te shndritshem? Per shume femra mund te jete vetem nje enderr: ne fakt duhet te perballen me majat e dyfishta, floke qe keputen dhe te thate.

Per floke te shendetshme te forta me se shumti dhe me i mire eshte vaji i ullirit, mund te perdoret ne  mbremje perpara se te flini, apo duke i krehur floket me nje kreher me dhembe te medhenj.

Pastaj ne mengjes lani floket me nje shampo delikate.

Ndersa per floket me yndyre eshte e rendesishme te perdorni nje shampo me perberje astrogjenesh, te cilen mund ta beni edhe ne shtepi.

Per shampon me rozmarin ju nevojitet 20 ml shampo neutro, 1 e verdhe veze, 7 pika vaj rozmarine: ingredientet perzihen se bashku deri sa te keni nje perberje kremoze per te lare floket.

10 Comments

 1. faqja eshte shume e bukur dhe shume pergezime
  sa per temen eshte shume e efektshme ajo shampoja me rozmarine .
  PS.I LOVE MY PINK LIFE

 2. tema shum e qelluar ju pergzoj

 3. shumm flok te bukura i pelqej

 4. engjellushe

 5. Sh keshilla te vlefshme flm

 6. ju pergezoj per temen eshte shum e qelluar.

 7. un kam floke me yndyre .dhe nuk di cfar te bej .ju lutem me ndihmoni cte bej cte perdor

 8. ju lutem me thuajni nje sekret per floke te shendriteshme te jene shume te bukura.

 9. ju lutem me tregoni cfare shampo duhet per floke shume te bukura

 10. bukur por piastra ti djeg dhe me thoni si te shkelqejme floket ne kushtet e shtepise per nje vajze 12,13 vjecare
  .

Komento