Ja si të rrisni shpejt flokët tuaja

Ja si të rrisni shpejt flokët tuaja

Ja si të rrisni shpejt flokët tuajaKeni prerë flokët por më pas jeni bërë pishma, mos u shqetësoni sepse tashmë është gjetur kura e cila i rrit dy herë më shpejt flokët tuaja.

Një prej elementëve që ndikon në rritjen e shpejtë të flokëve tuaj është qepa e kuqe, pasi ato janë të pasura me squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit dhe që i bën flokët të shëndetshëm.

Gjithashtu ajo përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës dhe ka veti anti­bakteriale që mban larg lëkurës inflamacionin.

Shtrydhni lëngun e katër kokrrave qepë të kuqe përmes një shtrydhëseje. Lëngun e përftuar përzjejeni me një lugë mjaltë dhe më tej pasi të jetë bërë një masë homogjene, aplikojeni në rrënjën e flokëve.

Lëreni të veprojë mesatarisht 30 minuta dhe më tej lajeni kokën normalisht. Për të pasur rezultate sa më efikase, një veprim të tillë përsëriteni një herë në javë.

Komento