Keshilla per ta cuar nje diete deri ne fund me sukses

dieta

Me disa hollesi dhe me mirëkuptim do te jete shume me e thjeshte te cosh nje diete deri ne fund, per te pasur me pas rezultate  shume te mira. Ju sugjerojme disa . Si fillim te jeni gjithmonë te angazhuar : sic e keni vene kohet duke ndejtur jane shume te rrezikshme  sepse te cojne ne konsumimin e snack dhe gjerave te tjera  pa e vene re. Nje dite plot me angazhime,  ne te kundërt do te ia u hiqte mendjen nga ushqimi.

Se dyti duhet te analizoni motivimet e juaja me te thella, pa keto dieta eshte e destinuar te deshtoje. Kujdes me kohen e lire dhe momenteve te relaksim. Nese keni ne program nje mbremje te relaksuese ne divan dhe e dini qe tundimi per te ngrene dicka eshte shume me i madh, mos harroni te beni furnizim me fruta , per nje vakt te shpejte te shendetshem , me pak kalori dhe ju ndihmon qe te rezistoni ndaj te ngrenit .

Keshilla e katert mbase eshte me e veshtira per tu respektuar por dhe shume e nevojshme per te pasur rezultate; mundohuni te evitoni sa me shume pijet , ushqimet si pica jashte shtepise. Nese jeni mesuar cdo mbremje , pas pune , te pini nje gote me vere ne lokalin tuaj te preferuar , rrezikoni te deshtoni përpara se te filloni . Por eshte e vertet  qe ndonje  gje  “ vogel” duhet. Nje akullore, nje pice mund te bejne mire , sidomos humorit , por nuk duhet te bini pre ne ditet e para.

 

Komento