Kjo është pija magjike për sëmundjet e zemrës

1

1Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku i dytë i vdekshmërisë në botë.

Trajtimi mjekësor i tyre është i domosdoshëm dhe shpeshherë i kushtueshëm. Por mjafton një regjim ushqimor i shëndetshëm dhe ju mund të parandaloni deri në masën 80% zhvillimin e tyre.Kjo është pija magjike për sëmundjet e zemrës. Për të bërë këtë pije ju nevojiten:

– 4 limonë mesatarë
– 4 thelpinj hudhra
– 3 litra ujë të ngrohtë Lani limonët me ujë të bollshëm dhe pritini në kubikë të vegjël, pa iu hequr lëkurën. Qëroni hudhrat dhe pritini në copa të vogla. Më pas kalojini në frulator derisa të bëhet një masë homgjene. Më pas shtoni ujin i ngrohtë dhe masën ndajeni në flakonë qelqi dhe mbyllini hermetikisht.
Kjo kurë zgjat 40 ditë dhe duhet bërë një herë në vit. Në ditët e para ju duhet të pini vetëm një lugë gjelle nga pija rreth 30 minuta para çdo afati. Nëse trupi juaj reagon mirë dhe nuk paraqet asnjë efekt kolateral, shtoni dozën deri në dy lugë në ditë para çdo vakti, transmeton living. Kjo pije mbron shëndetin tuaj dhe ka përfitime të shumëllojshme. – Ul nivelin e triglicerideve në gjak.
– Ul nivelin e kolesterioli të keq (LDL) dhe rrit kolesterolin e mirë (HDL)
– Parandalon shfaqjen e trombozës dhe tumoreve të ndryshme
– Eliminon depozitat e yndyrës në trup
– Përmirëson aktivitetin e mëlçisë dhe funksionit të saj purifikues.
– Ul presionin arterial
– Rrit aktivitetin e sistemit imunitar
– Kjo pije ka efekt antioksidues dhe ripërtërin qelizat e lëkurës.

Komento