Kjo recetë 15-minutëshe do të largojë përgjithmonë qimet nga fytyra juaj

2

2Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështjeje.

Përbërësit:

1 filxhan mjaltë

1 filxhan miell tërshëre

1 filxhan lëng limoni

Përgatitja

Përzijini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi t’i hiqni qimet. Të qëndrojë në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë.

Komento