Krem pastrues per fytyren ne kushte shtepie

Krem pastrues per fytyren ne kushte shtepie

Nevojiten:

1 kastravec(me lekure te prere holle)

1/8 patate(me lekure te prere holle)

1 luge sode buke

1 kokerr veze

1 filxhan kos

Pergatitja

Hidhni ne makineri grirese pataten dhe kastravecin.Shtoni soden dhe vezen dhe vazhdoni perzierjen.Me pas hidhni kosin.Nese keni lekure te yndyrshme,shtoni 2 luge kafeje leng limoni.Kremi ruhet ne frigorifer per dy dite.

Si perdoret?

Shtrojeni ne nje pambuk ose pecete te paster dhe pastroni me te fytyren.Me pas hiqeni dhe shpelani fytyren.

Komento