Ku ti njihni meshkujt në verë?

Ku ti njihni meshkujt në verë?

Vera : koha per beqaret qe te dalin dhe te gjejne dike qe te kenaqen…

Por pyetja e përhershme eshte gjithmonë : Ku duhet te shkoni te njihni meshkujt? Sezoni per fat te mire eshte vecanerisht i vecabte dhe me shume mundesi takimesh.

Para se gjithash vera eshte i vetmi sezon ku organizohen festa ne plazh neper tenda, aty mund te njihni dike interesant. Eshte e padiskutueshme qe ne nje feste ku kërcehet gjysem lakuriq dhe muzika eshte ne maksimum.Ne te tilla raste ulen te gjitha barrierat dhe njihen njerëz.

Nga festat kalojme tek plani B . Plazhi. Perseri gjysem lakuriq gjate gjithe dites , rastet per te bere njohje jane te pafundme: ne bar per ndonje pije freskuese, ne breg te detit duke luajtur, ajo qe ju mjafton eshte qe te shikoni pak rreth e qark. Plazhi eshte plot meshkuj, qe jane gati t’ju “ngjiten”. Mbremjet ne plazh jane ideale me atmosferen e duhur per te formuar nje cift.

Nese plazhi nuk ju hyne ne pune, eshte nje opsion tjeter perfekt: udhëtimet me makine , me motorr dhe me biçiklete , me itinerare te vendosura. Edhe ketu duhet te organizoheni me shoke dhe me shoqe.Kjo eshte provuar tashme kur rrini ne hotel ose neper kampingje , jane vendet ideale per te bere njohje.Shkembeni këshilla mbi itinerarin dhe me pas vazhdoni me udhëtimin bashke me to. Dhe nga gjithçka mund te lindi dicka.

Nuk keni pushime qe te kaloni ne det ose ne ndonje vend tjeter? Ju mjafton qe te shikoni rreth e përqark ne qytetin tuaj , ne kërkim te ndonje feste. Te gjeni nje koncert ose nje feste te organizuar ne nje park : atmosfera do te jete tashme e nxehte dhe shpesh here jane te mjaftueshme vetem disa shikime , per te ndezur shkendijen.

Komento