Ky është ilaçi për kancer, artrit, ftohje

Ky është ilaçi për kancer, artrit, ftohje

Ky është ilaçi për kancer, artrit, ftohjeMjalti përmban shumë vitamina e minerale dhe për këtë arsye është ushqimi më i shëndetshëm në botë. Ka efekte kundër baktereve dhe viruseve.

Kur mjalti përzihet me kanellë fitohet ilaç edhe më i fortë. Këto janë disa nga sëmundjet që me sukses i shëron ky kombinim, transmeton gazeta Kosova Sot.

KOLESTEROLI

Ky kombinim zvogëlon nivelin e kolesterolit për 10 për qind për vetëm 2 orë. Përzieni 3 lugë kanellë me 2 lugë mjaltë në një gotë çaj dhe e pini rregullisht.

SËMUNDJET E ZEMRËS

Përgatiteni një pastë nga mjalti dhe kanella, e mund ta lyeni edhe në bukën e zezë. Është ilaç i shkëlqyeshëm kundër sulmit në zemër dhe në tru.

KUNDËR ARTRITIT

Në një gotë ujë përzieni një lugë kanellë dhe dy lugë mjaltë. E pini në mëngjes dhe në mbrëmje për të shëruar artritin kronik, e nëse e konsumoni rregullisht mund ta parandaloni dhe kancerin.

FORCON SISTEMIN IMUN

Konsumimi i mjaltit dhe kanellës e forcon sistemin mbrojtës dhe mbron trupin prej baktereve dhe viruseve.

PARANDALON GRIPIN DHE FTOHJEN

Në rast të kollës dhe bllokimit të hundës, merrni një lugë mjaltë me ¼ e lugës kanellë dhe përdoreni për tre ditë rresht.

Komento