Ky lëng natyral forcon sistemin imunitar

Ky lëng natyral forcon sistemin imunitar

Ky lëng natyral forcon sistemin imunitarShpesh ndjejm që sistemi imunitar na ka rënë dhe ndjehemi të lodhur. Për ta tejkaluar këtë gjendje duhet të përgaritni këtë lëng.

Merrni katër limonë, i shpëlani bashkë me lëvore, e më pas i copëtoni në pjesë. Më pas shtoni edhe katër thelpinj të hudhrës të copëtuar imët dhe një rrënjë xhenxhefili të freskët e të copëtuar, dhe gjithçka i përzieni së bashku në blender.

Masën e fituar nga kjo përzierje e ngrohni në tigan dhe i shtoni një sasi të konsiderueshme të ujit, rreth dy deri tri litra ujë.

Kur të ketë vluar, e lini të ftohet në temperaturë të dhomës, e më pas e procedoni dhe e futni në frigorifer. Më pas, çdo mëngjes e konsumoni në stomak të zbrazët dhe para gjumit. Merrni rreth dy decilitra lëng. Para se ta konsumoni lëngun, përkujdesuni që gjithmonë ta përzieni.

Komento