Lëngu i majdanozit, bëni shumë mirë për trupin tuaj

Lëngu i majdanozit, bëni shumë mirë për trupin tuaj

Lëngu i majdanozit, bëni shumë mirë për trupin tuajNëse dëshironi të humbni tre kilogramë për pesë ditë, pini këtë lëng të përgatitur nga majdanozi, pak ujë dhe një limon.

Kjo pije fenomenale ju ndihmon të humbni kilogramët shtesë. Lëngu i freskët nga majdanozi posedon përbërës që ndihmojnë qarkullimin e oksigjenit në organizëm dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës dhe tiroideve.

Majdanozi është i shkëlqyeshëm edhe kundër gurëve në veshka, e ndikon edhe te shëndeti i syve. Por, kini kujdes, mos e teproni, pasi që mund të hasni në telashe me sistemin nervor. Kur flasim për humbjen në peshë, është i përdorshëm nëse kombinohet me lëngjet e tjera.

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit, e më pas në blender shtoni majdanozin, më pas shtoni ujin. Lëngun ta pini në mëngjes në lukth të zbrazët për pesë ditë, e më pas nevojitet të bëni pauzë për dhjetë ditë.

Komento