Lëngu për humbjen e peshës

Lëngu për humbjen e peshës

Lëngu për humbjen e peshësÇdo person që dëshiron të humbë peshë, brenda ditës duhet ta pijë gjysmë litri të kësaj pijeje. Para çdo shujte duhet të pihet një gotë.

Bëhet fjalë për çajin jeshil, dobitë e të cilit ka kohë që janë të njohura. Një filxhan i çajit jeshil e përshpejton metabolizmin për 12%.

Përbërësit:

-1 litër ujë

-5 qese të çajit të gjelbër

-1 portokall

-1 grusht mentë të freskët

Përgatitja:

Në 1 litër uji të vluar qitni pesë qese të çajit të gjelbër. Lërini që të rrinë rreth 3 minuta, e më pas nxirrni, duke lënë që të ftohet tretësira. Portokallin grijeni në grisha me pjesën e bardhë të lëvores. Në një kavanoz të madh me kapak qiteni çajin e gjelbër dhe shtojani portokallin e grirë dhe një grusht mente të freskët. Mbylleni kavanozin dhe lëreni që të rrijë gjatë natës. Mjekët premtojnë humbje të sigurt të peshës së tepërt.

Komento