Lëngu që zhbllokon arteret e bllokuara

Lëngu që zhbllokon arteret e bllokuara

Lëngu që zhbllokon arteret e bllokuaraUshqimi i yndyrshëm, prodhimet e papërpunuara dhe helmet mund të shkaktojnë probleme serioze në sistemin kardiovaskular. Përmes tre përbërësve mund t’i pastroni arteriet e bllokuara dhe të eliminoni yndyrat nga gjaku

Përbërësit:

– 8 limonë

– 4 litra ujë

– 1 pjesë xhenxhefil

– 8 thelb të hudhrës

Përgatitja:

Para se t’i ndalini limonët në rriska, i pastroni mirë. qëroni dhe bluani xhenxhefilin dhe të gjithë përbërësit i vendosni në blender. Përzieni të gjithë përbërësit dhe do të fitoni një masë homogjene. Pasi ta keni përzier masën, e vendosni në enë, shtoni enë dhe e lini të vlojë. Kur të vlojë shumë, e hiqni nga zjarri, prisni të ftohet.

Konsumimi:

Konsumoni nga gotë të vogël, dy orë para secilës shujtë, në lukth të zbrazët. Gjatë shërimit duhet të jeni aktiv, të ushtroni tri herë në ditë.

Komento