Locion i lëngshem me mjaltë

Locion i lëngshem me mjaltë

Locion i lëngshem me mjaltëPërbërësit;

1 lugë mjaltë

¼ ujë të nxehtë

¼ filxhan verë molle

Përgatitja;

Në një tas hidhni gjithë përbërësit me radhë dhe përzieni mirë. Me masen e krijuar lyeni fytyren dhe  e masazhoni butësisht duke përdorur bulëzat e gishtave. E lini locionin të qëndrojë 15 minuta dhe shperlani fytyren me ujë të freskët. Ju kujtojmë se ky locion do të hidratojë fytyren e cila ka lëkurë të yndyrshme, dhe do të pastrojë imtësisht poret e mëdha dhe kunjëzat e zinjë që gjënden tek siperfaqja e lëkurës. Përgatiteni këtë maskë të pakten dy herë në javë duke e shoqëruar së bashku me receta të tjera të cilët kanë efektin e duhur për llojin e lëkures që keni dhe sigurisht të kenë në përbërjen e tyre përbërësit e duhur për t’a ushqyer atë.

Komento