Luftoni rrudhat me yogen e fytyres

Luftoni rrudhat me yogen e fytyres

Deshironi te luftoni rrudhat e fytyres pa qene e nevojshme te perdorni kremra apo injeksione te kushtueshme? Provoni me Yogen!

Permes te ashtuquajtures “yoga e fytyres”, sipas eksperteve, mund te reduktojme rrudhat pa qene nevoja te perdorim kozmetiket, ose ne rastet me te deshperuara, kirurgjine. Per te praktikuar kete ushtrim fizik jane edhe disa yje hollywood-i te cilet e quajne gjene me te mire mes te gjithave atyre qe ekzistojne.

Si praktikohet yoga e fytyres?
Sigurisht, rregulli i pare eshte ai per te aplikuar yogen e fytyres perpara pasqyres. Si praktikohet? E thjeshte, duke e “pickuar’. Ne fakt duke shtremberuar fytyren, muskujt ne kete menyre jane ne levizje, duke i dhene fytyres tone elasticitet. Cdo shtremberim qe do te beni, duhet te mbahet per te pakten 10 sekonda. Shume e rendesishme eshte edhe praktika e te qeshures. Te qeshesh, aktivizon oksigjenin e lekures dhe muskujt, kjo reagon si trajtim bukurie rigjenerues me te gjitha efektet.

Te qeshesh te krijohen kembet e pules?
Sipas mjeshterve te yoges behet fjale per nje legjende te vjeter metropolitane. Perkundrazi, te qeshesh, jo vetem qe parandalon rrudhat por dhe oksigjenon te gjithe trupin, duke e rinuar ate./ikub/

Komento