Maskë hidratuese për lëkuren tuaj

Maskë hidratuese për lëkuren tuaj

Maskë hidratuese për lëkuren tuajPërbërësit;

1 kastravec

1 lugë mjaltë

1 lugë kos

Përgatitja;

Merrni kastravecin heqni lëkuren dhe ndajeni në pjesë të vogla. Hidhni kastravecin në blender deri sa të bëhet i lëngshem. Heqim kastravecin nga blenderi dhe e hedhim në tas ku me radhë shtojmë mjaltin dhe kosin. Përziejmë me mikser të gjithë përbërësit së bashku deri sa të shkrihen me njëri-tjetrin dhe me masen e përftuar lyejmë fytyren. Kjo maskë do të hidratojë lëkuren tuaj, duke rigjeneruar qelizat

Komento