Maskë me banane dhe qumësht

Maskë me banane dhe qumësht

Maskë me banane dhe qumështNëse ju pelqen që të hapni pak pigmentine  lëkurës, por ju shqetëson ideja që trajtimet kozmetike si dhe produktet posaçerisht për këtë efekt janë shumë të kushtueshme atëherë mund të themi që ne kemi zgjidhjen përfekte për ju. Mjafton të kerkoni pak dhe në fund të do zbuloni zgjidhjen e problemit tuaj. Kjo maskë përveçmas efektit zbardhues, do t’a lërë lëkuren tuaj të butë dhe të paster.

Përbërësit;

Banane

Qumësht

Përgatitja;

Merrni bananen, bëjeni pure dhe hidheni në një pjatë. Merrni pak qumësht dhe hidheni tek pjata ku keni vendosur më parë bananen e bërë pure. Mos hidhni shumë qumësht që masa të mos bëhet shumë e lëngshme. Me masken e krijuar lyeni fytyren dhe e lini atë të qëndrojë rreth 15 minuta. shperlani fytyren me ujë të vakët dhe pasi t’a keni tharë lyeni fytyren me një krem zbutës.

Komento