Maskë me fara luledielli

Maskë me fara luledielli

Maskë me fara luledielliPërbërësit;

3 lugë fara luledielli

Qumësht sa për të zbutur farat

Përgatitja;

Merrni farat e lulediellit, heqni levoret dhe pastaj hidhni në një tas. Hidhni siper tyre qumësht dhe i lini të qëndrojë gjatë gjithë natës. Vendoseni në blender në mëngjes dhe hidhni pak shafran mbi të. Lyeni fytyren me receten e përgatitur vetem ditën, kjo maskë është zgjidhja përfekte për ato që dëshirojnë të mbyllin pak sa pigmentin e lëkurës. Në qoftëse e përdorni këtë recetë për një periudhë të gjatë kohore do të mbyllni edhe më shumë pigmentin e lëkurës. Pra, çdo gjë varet në mënyren se si e përdorni receten e përgatitur.

Komento