Maskë me gështenja për fytyren tuaj

Maskë me gështenja për fytyren tuaj

Maskë me gështenja për fytyren tuajLëkura e fytyrës sonë është subjekt i ekpzoimeve të ndryshme të kushteve atmosferike të cilat ndikojnë në shëndetin tonë me luhatjet klimaterke si;  era, ftohti i papritur dhe shumë të tjerë. Të gjithë këto elemente së bashku shkaktojnë irritime, skuqje, hidratim dhe shumë probleme të tjera të clat dëmtojnë rëndë lëkuren e fytyrës sonë.

Përbërërësit;

10 gështenja

Mjaltë

Përgatitja; merrni 10 gështenjat, i zieni mirë dhe i lini të ftohen. Pasi të jenë zierë i heqni lëvoren dhe i përzieni me mjaltë. Pasi të jetë kijuar një pastë formë pureje, merreni dhe përhapeni mbi fytyrë. E lini të qëndrojë masken 20 minuta, pra koha e duhur që maska të depertojë në thellësinë e poreve të lëkurës, duke lëshurar përbërësit e saj natyror të dobishem për shëndetin e fytyrs. Shperlani fytyren me ujë të vakët në fund të procesit dhe lyeni atë me locion hidratues.

Komento