Maskë me kastravec dhe shalqi për lëkurë me shkëlqim

Maskë me kastravec dhe shalqi për lëkurë me shkëlqim

Maskë me kastravec dhe shalqi për lëkurë me shkëlqimPërbërësit;

Dy lugë lëng kastraveci

2 lugë lëng shalqiri

1 lugë kos

1 lugë qumësht pluhur

Përgatitja;

Përzieni gjithë përbërësit së bashku mirë, dhe me masen e krijuar lyeni fytyren dhe e lini të qëndrojë 15 minuta. Kjo recetë do t’ju heqë njollat dhe irritimin dhe do reagojë si tonifikues. Lëngu i kastravecit është mjaft i njohur për efektin e tij zbardhues. Kosi zbut dhe ngjesh qelizat e lëkurës kjo falë përbërjes së tij me acid laktik. Kjo është një maskë e mrekullueshme nëse dëshironi të keni lëkurë të bukur dhe të lëmuar. Duhet t’a provoni vetë që të vëreni ndryshimin e mrekullueshem që kjo formulë magjike do të ketë tek ju.

Komento