Maskë me qumësht për lëkurë me shkëlqim

Maskë me qumësht për lëkurë me shkëlqim

Maskë me qumësht për lëkurë me shkëlqimPërbërësit;

3 lugë qumësht

1 lugë lëng limoni

1 lugë hudhra të shtypura

Përgatitja;

Në një tas hidhni përbërësit me radhë. Merrni hudhrat heqni levozhgen dhe shpejt i shtypni mirë. Hidhni dhe hudhrat tek pjesa tjetër ku janë dy përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë deri sa të jenë shkrirë me njëri-tjetrin. Vendosni masken në fytyrë dhe e lini deri sa të thahet. Kjo maskë e përgatitur në shtëpi është shumë efektive, si dhe do t’ju ndihmojë t’i riktheni në mënyrë natyrale shkëlqimin fytyrës suaj.

Komento