Maskë rigjeneruese me kastravec

Maskë rigjeneruese me kastravec

Maskë rigjeneruese me kastravecKeni pak kohë të lirshme dhe dëshironi t’a shfrytëzoni atë në mënyren më të mirë të mundshme. Epo ne kemi zgjidhjen e duhur për ju, mjafton të merrni disa produkte natyral të freskët, pak minuta dhe të krijoni masken përfekte me të cilen mund të ri-gjeneroni lëkuren e fytyrës.

Përbërësit;

Një kastravec

Një lugë kos

Një flxhan miell tërshëre

Përgatitja,

Merrni një kastravec të vogël, një lugë kos, dhe një filxhan miell tërshere. Priteni kastravecin në pjesë të vogla dhe e përzieni me mikser kosin dhe miellin e tërshëres deri sa të formohet një masë e njëtrajtshme. Aplikoni masken mbi fytyrë dhe e lini të qëndrojë për aq kohë sa duhet, derisa fytyra të ketë thithur të gjithë esencën e maskës. Kjo maskë do t’a pastrojë dhe zbardhojë lëkuren tuaj në përfeksion.

Komento