Maskë zbardhuese e përgatitur në shtëpi

Maskë zbardhuese e përgatitur në shtëpi

Maskë zbardhuese e përgatitur në shtëpiPërbërësit;

1 lugë kos natyral

1 lugë miell tërshëre

1 lugë lëng limoni

1 lugë majdanoz

Përgatitja;

Vendosni kosin dhe majdanozin në blender deri sa të vëreni që është formuar një masë e lëngshme ngjyrë jeshile. Ah, të mos harrojmë kjo mund të jetë dhe shumë e mirë për t’u pirë. Hidhni në pjatë të gjithë përbërësit me radhë deri sa të krijohet një masë homogjene, vendoseni atë mbi fytyrë duke mos lyer pjesën afër syve. E lini trajtimin të qëndrojë 15-20 minuta, në fund shperlani fytyren me ujë të vakët.

Komento