Home » Shëndetësi » Si të heqni njollat e kuqe në fytyrë

Si të heqni njollat e kuqe në fytyrë

Si të heqni njollat e kuqe në fytyrëPo kërkoni receten magjike për të eleminuar prezencen e njollave të kuqe në fytyrë? Mos u shqetesoni, ne kemi gjithnjë zgjidhje për problemin tuaj.

Përbërësit;

1 lugë krem qumështi

1 lugë vaj ulliri

3 lugë gjelle lëng portokalli

Përgatitja;

Marrim portokallin, e shtrydhim dhe i marrim gjithë lëngun. Hedhim lëngun e portokallit në një tas dhe shtojmë me radhë kremin e qumështit dhe vajin e ullirit. I përziejmë gjithë përbërësit së bashku deri sa të krijohet një masë e njëtrajtshme, pastaj e vendosni në fytyrë. E lini masken të qëndrojë mbi lëkurë 15 minuta, pastaj shperlani fytyren me ujë të vakët.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Print this article!
Tags:
© 2014 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress