Mjeku pohon se ka gjetur ilaçin për një sëmundje të rëndë

1

1Një mjek nga Amerika thekson se një tretman i thjeshtë mund ta ndalojë përparimin e sëmundjes sepsa.

Mjeku ka thënë se këtë tretman e kishte provuar si masën e fundit te një pacient, derisa kishte punuar në një spital në Norfolk, e këtu e ka inspiruar një studim, trasmeton gazeta Kosova Sot

Mjeku kishte treguar se e kishin pranuar një grua 48 vjeçe, që kishte veshka të dështuar. I kishin dështuar edhe mushkëritë. Ishte e qartë se do të vdiste. Mjeku kishte treguar se një infuzion me injektim të vitaminave C, tiaminë dhe asteroide kishte ndikimin mrekullibërës te pacientja që po vdiste, derisa më pas ai ka shpëtuar edhe shumë pacientë të tjerë.

Komento