Home » Modë & Estetikë » Keshilla per fytyre me yndyre

Keshilla per fytyre me yndyre

Keshilla per fytyre me yndyreLekura me yndyre eshte e karakterizuar nga shtimi i prodhimit te djerses, e cila i jep nje pamje te shkelqyeshme.

Shkaqet kryesore te te shkaktuara nga shtimi i djerses jane komedonet(pikae e zeza). Shtimi i nivelit te testosteronit ne gjak eshte shpesh i shkaktari per lekuren me yndyre si ne femra ashtu dhe tek meshkujt.

Shpesh eshte e karakterizuar nga mosha e adoleshences, por mund te provokohet edhe nga faktore te jtere, si duhani apo ushqimi jo korrekt.

Gjeja me e rendesishme per lekuren me yndyre eshte pastrimi, i cili duhet te jete i kujdesshem por jo agresiv.

Ne rastet me te lehta pastrimi i fytyres ne menyre korrekte mund te evitoje probleme te ndryshme estetike: pikat e zeza dhe papastertite. per pastrimin e saj duhen perdorur sapune lehtesisht acid. Beni herepas here nje pastrim te thelle te lekures, duke perdorur maska purifikuese. Te pakten cdo 2 muaj, shkoni tek estetistja, per te bere pastrimin e fytyres me avull dhe kremra specifik.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Print this article!
 • jeta

  jeta ju pershendes shummm une kur ve krem osee si i themi sherkk nuk shkon as nje minut ma pin ftyra….qfar kremi duhet te perdor un…..edhe zakonisht kur ve krem te yndyrshem me dalin aknet….ju flm,, per mirkuptimm

 • nita

  Ju lutem a mundeni tem tregoni se si mundem ti largoj pikat e zeza ne likur te yndyrshme ju lutem ju faliminderit

 • vesa

  tungi ju pershendes Vesa e kam Ftyren e yndyrshe qfar kremi me perdor qe ta kem te Paster ju pershendes ntm.

 • admin

  Pershendetje Nita
  Munde te shkoni te ndonje estetiste.

 • admin

  Edhe ne ju pershendesim Vesa,Per problemin qe keni ju kisha preferu sa me shume te pastroni fetyren me uje te ngrohet edhe te perdorni sapune per fetyre te yndyrshem.Sa i perkete kremave ke lloje te ndryshme qe munde te perdoresh

 • lenna

  Pershendetje te gjithve per mendimin tim sapua vetem e shton indyren edhe me shum duhet te zgjidhet sapuna adekuate ne barnatore.. por per eliminimin e pikave te zeza perdorni gelin garnier qe mund ta gjeni ne kozmetik dhe barnatore nuk kushton shum 6euro me duket po ka vler shum te madhe duhet perdorur qdo dit per lekur jo shum te yndyrshme1 her ne dit per lekur te indyrshme 2 here ne dit hek yndyren dhe hek pikat e zeza shpresoj qe t’ju ndimoj
  Me respekt Lenna

 • PASTRIMI I FYTYRES ME YNDYR

  UNE DUA NJE PASTRIM FYTYRE ME YNDYRE PER SHOQEN TIME

 • maida

  jam 15 vjeqare
  kisha pas deshire me dite qysh muna me pas ni fetyre pa
  akne os nese me rekomandoni ndonje krem apo sapun kunder akneve kam fetyren e ynyrshme

 • tolja

  tung tolja un kam elkur te that qfar pomade mun te peredor a ka nondje kshill

 • tina

  pershendetje deshiroj te kem fytyre te paster e kam te yndyrshme dhe me acne qfar te perdor per ti eliminuar acnet dhe per ta hequr yndyren ?

 • albani

  un kam qef qe fetyra ime te jet sa me pak e yndershme dhe pa puqa me zygjeroni ndonje krem

 • mandarina

  ju pershendes ju lus per ndihm kam lekur te yndyrshme dhe ne ftyre me shfaqen puqerra kam perdorur kremra te llojllojshem si anti akne e shum e shum te tjera sa kam her ne shtebin time farmaci me kremra por thuja qe ksan as nje efekt per mua .me ndihmoni si ti largoj puqrrat nga fytyra

 • ani

  a mund perdoret kremi met mall te moshes ju lutem me tregoni

 • arlinda

  jam 17 vjeqare kam akne ne fytyr jo shum dhe fytyren e kam her te yndyrshme e her te that po ashtu kam njolla te kafta ose per ndryshe pika ne fytyr kam provuar kremin nivea per heqjen e tyre dhe disa kremra te ndyshme po skan pasur efekt ju kisha lutur te me kshilloni qfar te bëj ju faleminderit per kuptimin.

 • Sara

  Eiii Qfar Sapuni Preferohet per Fetyr Siii thirret me tregoni okej Tung klm

 • aferdita

  jam 17 vjece kam shum pika te zeza ne fetyr e kam fytyren me yndyr dhe me dalin shum shpesh pucra mund te me thoni cfar mund te perdor.

 • gona

  une kam lekur te that dhe nuk me esht pergjigjur as nje krem ne lekuren time deshta nje kshill patjeter per nje krem per ket lloj lekure ju flm per mirkuptim

 • anisa

  jam 26 vjece e ka ca pucar te bardha ne fytyr me shume kam rreth syve cfar mund te bej

 • albulena

  une jam 15 vjeqare kam problem me pikat e zeza dhe puqrrat ebardha qfar me kishit rekumanduar krem apo ta pastroj fytyren qfar te bej ju lutem tregoni
  5 2012 6.08

 • leta

  un jam 21 vjeqare dhe kam fytyr te yndyrshme kam puqrra ne fytyr dhe kam provuar shum krema po nuk me kan sheruar a kishi mujt te me tregoni se qka te perdor

 • leonore sylejmani

  Une e kam fetyren e yndyrshme pjese pjese ballin hunden edhe mjekrren edhe me behen aknet ju lutem a mundeni nje kshill qfar duhet te bej edhe qfar lloj kreme mund te perdori un flm per mirkuptim

 • yll

  une jam 13 vjeqr e kam fetyren me puqrra ju luten ndimoni qe ti hek ato me ndonje keshill apo ndonje sapun tung

 • rabije hyseni

  Per gjith ato qe kan nje ftyr te that te perdorni mjalt me kos ne ftyr ose vetem mjalt e leni te veproj ne ftyr 20 minuta pastaj te lahet me uj te vokt ftyra del shuuum e but

© 2014 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress