Home » Këshilla të ndryshme » Një maskë për puqrra

Një maskë për puqrra

Një maskë për puqrraJu propozojmë një maskë për eliminimin e puqrrave, kjo maske përban produkte të cilat mund ti keni në shtëpin tuaj.

Për të përgaditur këtë maskë ju duhen këto produkte:

–  tre luge të vogla mjalt,

–  një luge cimet (kanell).

Më këtë masë lyhen puqrrat në mbrëmje dhe të nesërmen në mengjes ,maska duhet të mbahet në fytyr rreth 20 minuta, pastaj pastrohet fytyra me uje të nxehta.

Nëse aplikohet gjate dy jave, largon puqrrat me rrënje.

92 Responses to " Një maskë për puqrra "

 1. anna says:

  une dhe motra ime e kemi provuar kete menyree dhe vertet ka sherbyer shume mireeeee jamm shume e kenaqurrr 🙂

 2. lela says:

  por per qfar lloj lekure esht kjo te yndyrshme apo te that

 3. goonaa. says:

  nuk e di se qfare eshte cime (kaneell). mund te me tregoj ndokush .

 4. xxx says:

  poa mund te ndikoje kjo edhe per te keq ne fytyre ????????

 5. Ela says:

  Gona cimeti është si maja për tortë vetëm ka ngjyrë kafeje.

 6. aferdita says:

  mfalni amo a ban mem treguu qka osht qekjoo cimet (kanell) se po me duhet shumm unn shumm puqrrra kom nftyr amo spe kuptoj qet fjal cimet (kanell).

 7. aferdita says:

  anna tte lutem a mundesh mem treguu qka osht qekjoo cimet (kanell). te luutemm se e kom ftyren me puqrra.:S

 8. lela says:

  dmth dyhet edge ne mbremje edhe ne mengjes te lyhet dhe te mbahet 20 min

 9. xx says:

  ku shitet kjo cimet apo kanell

 10. arage says:

  qfar esht kanell ? ku mund ta gjej ate ?

 11. xx says:

  mundeni me gjet ne marketa eshte ne paketim si peciva per torte qe e perdorim po vetem shkrun cimet

 12. arbenita says:

  qka dmth ciment nuk po e kuptoj tregomn bitte

 13. erla says:

  Nese funksionon ia u di ver8 per nder…po per pikat e zeza ? a thua i hec ?…ana?…ver8 ka funksionuar tek ti ?! … iu te tjeret kanella eshte tip pluhuri i embel…si sheqer me ngjyre kafeje !!!

 14. linda says:

  a vetem puqrrat te lyhen apo e gjith ftyra.

 15. x person says:

  e te meshkujt a bon kjo menyre a? a i hjek

 16. anxhela says:

  kanella gjendet kudo dhe eshte me cmim shume te lire

 17. anxhela says:

  kjo funksionon per te gjitha llojet e lekurave dhe eshte dicka shume e thjeshte dhe nuk ka efekt ansor

 18. arlind says:

  nese doni me ble sufata per Akne kallxoni pi zvicres

 19. arta says:

  e cimet nuk jam ka e di qka oh

 20. cani says:

  arlind qe ka mundsi me ma pru nje qasi prej zvicres okk

 21. bona says:

  a mund te me thot ndokush se si quhet ne italisht kjo kanella

 22. era says:

  qka eshte cimet (kanella) ju lus te me tregoni

 23. anas says:

  Si ka mundesi qe nuk njihni kanellen???? Eshte ereza me e perdorshme ne bote. KANELLA. Sikur ne google translete ta shkruanit do ta gjenit qe ne shumicen e gjuheve te botes po keshtu quhet!!!

 24. Suela says:

  nuk duket mir se besoj se funksionon per ndokend ktu nuk tregon a per fytyr te that apo yndyr :s kshu ndoshta nuk sherben fare do thon me peciva e embel qfar eshte kjo ! :s?

 25. fg says:

  te shohim si dot reagoj shpresoj te mos merkeqsohet gjendja e fytyres

 26. eda says:

  un vertet jam shum e kenaqur me kete sepse qdo mbremje e lyej fytyren dhe te nesermen e pastroj me uj te nxeht tani besoni kam nje fytyr shum shum te bukur.

 27. alma says:

  spo ka bre ne Kosovë kanellë 🙁

 28. Resa says:

  Si thuhet ne gjuhen gjermane cimti ose kanelli ju lutem pergjigjeni ju se efini?;-)

 29. enxhi says:

  me duket maske e mire shpresoj te funksionoje

 30. rina says:

  pershendetje kjo bari qe asht se po thu une ekom fetyren te yndyrshme mos e bon dom ma shum se me qar do amsti se ely po me shtohen puqrrat ju lutem pres pergjigje falminderi per mir kuptimin

 31. jonna says:

  Kjo maske besoj qe ka shum efekt, un se kam provu bashk me kanell, por mjaltin po dhe mjalti ben shum mir tek ata qe kan lekure te yndyrshme, se shpejti do e aplikoj kete maske.

 32. une says:

  ey..be.loqk..spo..di.qka.esht.qikjo.kanal.te.na.fushkosov.ska

 33. lendi says:

  Cimet ose kanell ki ne migros apo viv ose etc ki pluher kivshisha tvohel ose shisha gjamit ose paqeta si pecives kto gjenden ka han buberat e zi vugetat qane e gjann

 34. blerina says:

  a mund ta di bre se qka osht qita cimet ose kanell se nuk ekom ni ket fjal hala ??? tregomnii>

 35. viki says:

  cimeti perdoret per embelsira,biskota etj…ka peketim te njejt sikur peciva vanilla,e gjeni ne market

 36. ona says:

  cimet (kanell). qka esht

 37. luli says:

  si thuhet cimet kanell ne gjuhen slovenishte ju lutem se shum pom duhet nje ndim e juja

 38. nita says:

  Ne gjuhen gjermane thuhet Zimt

 39. Ely says:

  Kanella ose cimet mund te gjindet ne forme pluhuri dhe ne paketim sikur te pecives dhe vanilles kushton vetem 10 cent besoj se ky eshte nje kombinim i perkryer kanell dhe mjalt 🙂

 40. albulena says:

  shum emir kjo mask do ta provoj

 41. donaa says:

  Per akne dhe puqrra beneni te verdhen e veze 2 her ne jav para perdorimit e lani fetyren me ui te nxeht ose esht mir dhe nese e beni per 5 minuta ne avullin e uit te vluar sepse hap poret pastai lyeni per 20,30 minuta dhe ka mjaft efekt tek un per 3 jav kam par shum sukses dhe tani vazhdoi ta bej kte gjdo jav por dhe perdorimi i pemve dhe perimeve esht i mir sa me larg yndyrnav se emelsirave kto jan shkaktart kryesor ne lekur sa i perket kesai maskes ketu mendoi se nuk ben ne fetyrat e thata per me yndyr se di motra ime e kishte te that pa yndyr ajo thoshte se po i ben me shum puqrra kja menyr esht shum e mir me ve per akne dhe puqrra per pika te zeza bejeni soden e bukes me pak ui sa te mer nje mas dhe per 5 minuta beni masazh leijeni 2,3 minuta dhe lajen vazhdoni ne fillim ta beni q’do dit pasi te largohen e beni 2 her ne jav jua them se edhe un kam vuit shum me ket problem por un e gjeta zgjidhjen shpresoi tju bai mir dhe juve ndersa kanella gjendet ne qdo market shkruhet cimet nese sarrini ta gjeni pytne puntorenndersa ju qe thoni qe u lir un e kam bler ne etc per 3:50 cent dhe esht vetem 45g

 42. luani says:

  Merni Aspirina per zemer shtypni perzijeni me majlt edhe lajeni ftyren me Sod Bukes e masi lahet lujeni me mjalten me aspirin

Komentoni

© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress