Orizi redukton ca kilograme

oriz

Orizi si produkt ushqimor njihet qe qetëson urinë.Po keshtu ai eshte mjaft i mire dhe per reduktimin e disa  kilogramëve.Orizi ne vetvete ërmban shumë vitamina, sidomos të kompleksit B, nxit shkarkimin  e lengjeve të tepërta  si dhe të toksinave qe ndodhen ne trup.

Nje menu e thjeshte:

Mëngjesi: 50 gr oriz kokërrgjatë dhe 150 gram pure molle.

Përgatitja: Zihet orizi dhe me pas shtohet pureja e molles.

Dreka: 50 gr oriz, 150 gr mish pule, kripë, piper, supë perimesh.

Orizi dhe supa zihen në supë të perimeve.

Darka: 50 gr oriz të zier në ujë, sallatë nga gjysmë kastraveci, lëng limoni, kripë, piper dhe kopër.

Dieta me oriz është e shkëlqyer për vegjetarianë, nëse pula zëvendësohet me kungull.

Komento