Pastrimi i fytyres

Pastrimi i fytyres, kur duhet bere per te pasur rezultate me te mira

Kemi folur shpesh here per pastrimin e fytyres , si ta realizojme, me cfare lloj produktesh, ne cfare menyre per te pasur rezultate sa me te mira, por nuk kemi trajtuar nje argument qe mbase rezulton shume i rendesishem, cili eshte momenti i duhur per te bere nje pastrim efikas te fytyres?

Te gjitha femrat te impenjuara mes punes, femijeve dhe problemeve te tjera, gjejne pak kohe per ti dedikuar vetes se tyre dhe kujdesit personal, duke pritur me durim fundjaven per pak qetesi dhe relaks. Prandaj pastrimi i fytyres eshte nje ceshtje shume ndryshe dhe duhet ti kushtijme vemendje me te madhe.

Sipas eksperteve ne mbremje duhet te bejme nje pastrim me te thellesishem derisa te arrijme te eleminojme trukun e dites, pluhurat e rruges dhe smogun.

Ne mengjes lekura eshte me e shkelqyeshme dhe sigurisht me e paster. Kujdesuni per lekuren e fytyres gjate mbremjes para se te shkoni per te fjetur, mos harroni asnje dite pa eleminuar teresisht make-up-in nga fytyra me produktet e duhura, gjate nates lekura ka nevoje te marre fryme prandaj mos e kushtezoni ate edhe per ato ore./ikub/

3 Comments

  1. Mesoj shume gjera prandaj temat mund te jene enciklopedike duke shpjeguar dhe perfshire probleme aktuale nga sferat e ndryshme.

  2. Grimosja me pelqen po ne fytyre me lekure te bukur,qe sigurisht se ndikojne faktore te ndryshem tek ajo.Stresi i cili shpesh me kaplon,ndiej se edhe pak kohe e rrudhat do te behen te duksme ne fytyren time.Shruani me shume per preventiven e mplakjes se lekures.

  3. ekam ftyren te yndyrshme me dalin puqrrat me qka me keshillonise me bejn nervoze me ndihmoni disi ju lutem

Komento