Pastrimi poreve të ftyresë

pore

porePër të pasur një fytyre pa njolla, një lekure transparente dhe te shndritshme në pak minuta, lexoni atë që ju keshillojme.

Do të keni nevoje për:1 liter uje,leng limoni(gjysem kokerr),një dore rozmarine dhe borzilok.

Zijeni ujin dhe hidheni në ene. Hidhni barnat aromatik dhe lengun e limonit dhe lereni për disa minuta.

Me pas, perkuluni drejt avujve te enes duke mbuluar anet me peshqir. Qendroni pa levizur duke i mbajtur syte te mbyllur, per 15 minuta.

Shperlajeni fytyren me uje te ftohte në menyre që poret të mbyllen. Trajtimi nuk mund të behet më shumë se një hërë në jave.

Komento