Pikat e bukurise

Pikat e bukurise

Kush e ka thene se bukuria e nje femre varet vetem nga pikat klasike qe zakonisht terheqin vemendjen?

Nje fytyre e bukur me nje grim te kujdesur, floke te rregullt, buze te shkelqyeshme, nje dekolte e bukur jane arsenali tipik ku per te cilat mund te mendosh ne pergjithesi, qe shpesh heqin vemendjen nga zona te cilat nuk bien shume ne sy.

Zona mbi dekoltene eshte e rendesishme aq sa dhe gjoksi, edhe pse shpesh lihet pas dore, lekura ne kete zone eshte shume delikate, keshtuqe ka nevoje per kujdesje te vecante, duke aplikuar kremra per te evituar rrudhat e parakoheshme dhe per ta mbajtur sa me natyrale epidermen.

Edhe nje pjese tjeter si qafa, kjo ishte shume e stimuluar ne te shkuaren kur geishat e kishin bere nje pike strategjike. Floket e mbledhur e bejne qe kjo pjese te mos harrohet, gjithashtu dhe shpina ka nje rol kryesor ne bukurine e nje femre. Nese tonifikoni krahet aty mund te behet me te vertet nje zone interesante dhe shume e bukur. Duke vazhduar me zona me problematike mbetemi tek kofshet dhe glutealet.

Mankthi i celulitit nuk do te na leshoje asnjehere por mund te permiresojne situaten me armen me te forte qe kemi, vete masazhimin, eshte e mundur te trajtoni zonat duke e kombinuar  aplikimin e produkteve specifike me baze kafeine. Nuk eshte nje pjese “materiale” e trupit tuaj poe me siguri eshte nje pjese e bukur e jona, qendrimi eshte nje pjese e rendesishme e bukurise tone, mund te tregoje elegancen e trupit tone. Por dhe ju mund te evidentoni pjese te tjera te trupit tuaj per ti kthyer ato ne nje pike force.

Komento