Qetesoni fytyren me maskë me kos dhe banane

Qetsoni fytyren me maskë me kos dhe banane

Qetsoni fytyren me maskë me kos dhe bananePërbërësit;

1 banane

2 lugë kos me yndyrë

1 lugë mjaltë

Përgatitja;

Kjo maskë fantastike, relaksuese dhe shumë efektive krijon për ju në të njëjten kohë edhe një mëngjes të shijshëm. Merrni bananen, heqni lëkuren dhe shtypeni mirë me lugë deri sa të bëhet në formë pureje. Hidheni bananen në një tas dhe më pas hidhni siper dy lugë kos me yndyrë dhe plot vitamina. Në fund hidhni dhe një lugë mjaltë dhe përzieni gjithë përbërësit së bashku. Në qoftëse mjalti ngrihet duhet t’a vendosni në mikrovale që të shkrihet dhe të përziehet më mirë me përbërësit e tjerë. Me masen e krijuar lyeni fytyren dhe e lini masken të qëndrojë në fytyrë deri sa të thahet. Në këtë mënyrë lëkura ka kohen e mjaftueshme që të marrë gjithë efektin e mirë të maskës.

Komento