Sa janë të saktë testet e shtatzanisë

Sa janë të saktë testet e shtatzanisë

Sa janë të saktë testet e shtatzanisëJo te gjithe testet e shtatzanise jane njelloj te ndjeshem.

Testi me i ndjeshem i shtatzanise zbulon sasine me te vogel te HCG-se, keshtu qe e zbulon me heret shtatzanine.

Kjo do te thote qe me nje test te ndjeshem ndaj 20 mIU/ml HCG, mund te zbulohet nje shtatzani 6 deri 7 dite pas koncepsionit, goxha perpara peridave te radhes.

Duhet te keni kujdes: Koncepsioni mund te ndodh edhe disa dite pas dites se kontaktit, keshtu qe dita e kontaktit nuk duhet pare detyrimisht si dita e koncepsionit

11 Comments

 1. kam ber 2 teste shtatzanije dyjat me kan dalur negativ testet i kam ber pas 17 diteve qe me jan vonuar menstruacionet a mund te jem shtatzan apo duhet ti besoj testit

 2. kam bere dy here testin e shtatezanise, pas dy javeve te voneses se menstruacioneve, testi me ka dalur negativ, a duhet te i besoj testit apo jo

  • pershendetje une kom vones te ciklit qe 12 dit dy her kombo testin dhe meka dal negativ,kom fryrje te barkut kom perzira paksa edhe gjoksin ekom te fryr,a eshti sakt testi,ju lutem me jepni nje pergjigjje se deshiroj shum ta kem nje femi

 3. kam 12 dite qe me jane vonuar menstruacionet bera test dhe doli negativ po nuk e bera ne mengjes mudt te jete i gabuar apo jo

 4. a mund ta besh nje test shtatzanie disa dit para ciklit a tregon sakt ose jo?

 5. pershendetje un kam vetem 5 dit vones edhe kam bere testin me ka dal jo a mund te mbaj shpres se ndoshta mund te jem shtatzan ju lutem per nje pergjigje se a eshte eret testi ndoshta

 6. KAM NJE PYETJE KAM VONES ME MESTRACIONE KAm qen te mjeku kam prollaktin te hormonet por me pengojn te jesshtatzan nese ka munsi nje pergjigje qka esht me se miri psh

 7. pershendetje kam 1 jav qe me jan vonuar menstroacionet kam ber tre teste nje me ka dal pozitiv pastaj dy tjert vetem nje vij e kuqe dhe tjetra shum pak e theksuar por kam edhe menstroacione t bardha shum a mund qe testet tme dalin gabim se kam qen edhe te mjeku por m tha se sjom i sigurt dhe e kam vajzen 16 muj n gji dhe nuk po kom deshir me mbet shtatzan ju lutem m ndimoni

 8. testet e shtazanise sipas pervojes time jane te pasakte , me doli negativ dhe ne te vertete isha shtatzane. Vetem mjeku gjinokolog me eco ta sakteson ate.

 9. Une bera nje tese shtatzani para se te me vine ato 4 dite para e me doli me dy via nje e kuqe e theksuar e nje pak si e zbete a mund te jeme shtatzane une .

 10. pershendetje, jam 20 vjeqare dhe jam martuar qe dy muajj, kurse perioden e fundit e kisha me 30 mars me erdhen 10 dit para kohes, tani jemi me 21 prill ndihem shume e lodhur dhe pa disponim, gjinjet me jan fry shume dhe me dhamin, kam kokedhimbje, urinim te shpeshte dhe po shohe shume endrra, nganjeher me pengojne edhe rrobat ne trup. mendova me bo nej teste edhe pse ndoshta ishte heret por nuk u dorova dhe me doli negativ. A Jane keto shenja shtatzanie a duhet prap me bo Test. Faleminderit nese me ktheni pergjigjen.

Komento