Shafrani i Indisë për një lëkurë të mrekullueshme

Turmeric for a wonderful skin

Turmeric for a wonderful skinShafrani i Indisë është një nga erëzat më shëruese në botë, prandaj në Indi vlerësohet së tepërmi. Ju do të vini re efektet pozitive në lëkurë brenda 20 minutash.

Përbërësit e nevojshëm: 2 lugë gjelle shafran Indie. Disa pika uji.

Metoda e përgatitjes:
Përzieni shafranin e Indisë me ujë derisa të krijohet një masë homogjene dhe aplikojeni në lëkurë.

Mënyra e përdorimit:
Aplikojeni përzierjen rreth qafës dhe fytyrës. Lëreni të veprojë për 20 minuta dhe pastaj lajini këto pjesë të trupit mirë me ujë të ftohtë. Nëse doni një maskë vetëm për fytyrën, përzieni shafran i Indisë me gjysmë lugë mjaltë dhe në vend të ujit, përdorni qumësht për të përfituar një pastë më të trashë.

Aplikojeni maskën mbi fytyrë dhe lëreni të veprojë për 15 minuta apo më shumë para se ta lani fytyrën me ujë të vakët.

Komento