Shpëtoni zemrën dhe trurin me 3 përbërës

2

2Arteriet e shëndetshme janë pjesë e rëndësishme e organizmit tonë dhe janë të rëndësishme për një shëndet të mirë.

Ato ndihmojnë për transportimin e oksigjenit dhe lëndëve ushqyese në zemër dhe në organet tjera, transmeton portali arbresh.info.

Ushqimet e papërpunuara, me yndyrë, toksinat dhe kimikatet tjera mund të shkaktojnë probleme serioze kardiovaskulare.

Mbajtja e arterieve të pastërta janë të rëndësishmë për të ruajtur shëndetin.

Shumë lehtë mund të përmisoni shëndetij tuaj kardiovaskular duke eliminuar ndërtimin e pllakave në arterie dhe në këtë mënyrë parandaloni edhe sëmundjet e zemrës.

Nëse jeni të gatshëm për të përmisuar shëndetin tuaj, kjo është receta e duhur.

Gjërat që ju nevojiten janë:

4 litra ujë

8 karafila hudhër

8 limona

1 copë rrënjë xhenxhefil

Medito e përgatitjes:

Së pari pastroni mirë limonët dhe preni ata në copa të vogla. Më pas pastroni xhexhefilin dhe hudhrën dhe vendosni të gjithë përbërësit në mikser. Përzierjen e transferoni në një enë të mbushur me ujë dhe përzieni mirë deri sa të vlojë. Pasi të ketë vluar largoi nga zjarri dhe vendosni atë në në shishe qelqi.

Këtë përzierje duhet ta konsumoni çdo ditë dy orë para ngrënies. Rekomandohet të konsumohet tri herë në ditë.

Komento