Si përgatitet dhe përse shërben pilingu?

Si përgatitet dhe përse shërben pilingu?

Si përgatitet dhe përse shërben pilingu?Pilingu shërben për të hequr qelizat e vdekura të lekurës, përgatit fytyren për njëtrajtim më të mirë në vendosjen e kremrave hidratues, fondatintat kremoze dhe të lëngshme, gjithashtu i jep shkëlqim fytyrës!

Piling për fytyrë – Si përgatitet dhe përse shërben? Piling për fytyrë – Si përgatitet dhe përse shërben?
Nevojitet:

-2 luge (gjelle) kos;
-1 luge me sheqer

Përgatitja:

Në një tas hidhni kosin pastaj shtoni sheqerin.
Aplikojeni në mbrëmje në të gjithë fytyren dhe masazhoni për 5 min. Lani fytyrën, me pas aplikoni krem hidratues. Këshillohet 2-3 herë në javë.
Lëkura juaj do të jetë më elastike dhe me më shumë shkëlqim. Kjo mënyre nuk lejon që të thahet lëkura nga përdorimi i fondatintes!

Komento