Si të humbisni 2 kg për dy ditë

Si të humbisni 2 kg për dy ditë

Si të humbisni 2 kg për dy ditëDieta që e mbuloi botën, të cilën ju do të mund ta praktikoni. Daton që prej vitit 1967. Të dhënat më të rëndësishme që duhet t’i zbatoni është se kjo dietë bëhet në afat prej dy ditësh dhe kurrsesi nuk guxoni ta bëni në vazhdimësi.

Nëse i përcillni rregullat që janë të shkruara më poshtë mund të humbni dy deri tri kile. Mëngjesin, drekën dhe darkën që ua propozojmë duhet t’i hani dhe vlejnë për dy ditë nga dieta.

Por, e para, mbajeni mend, kurrsesi në këto dy ditë mos përdorni: KRIPË, ERËZA, SHEQER, PIJE TË GAZUARA, duhet t’i hani ushqimet vijuese dhe pijet që ta realizoni dietën:

Mëngjes
1 vezë të zier
1 kafe apo çaj – i zi, pa sheqer
Dreka
2 vezë të ziera
1 filxhan kafe apo çaj – i zi, pa sheqer
Darkë
400 gramë mish lope, e pjekur pa vaj
Shërbehet në një fletë të sallatës jeshile pa erëza
1 filxhan kafe apo çaj – i zi, pa sheqer

E RËNDËSISHME: Duhet të pini nga një gotë ujë kur të zgjoheni nga gjumi, përkatësisht para se të hani mëngjes, një para drekës, një pas drekës dhe një para darkës, një gotë ujë një apo dy orë pas darkës dhe në fund një para se të flini. Nëse kjo dietë ka sukses, mund ta përsëritni pas një muaji, nëse e praktikoni në mënyrë konstante mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj.

8 Comments

  1. une jam e kenaqur nga kjo diete se per dy dite humba 4 kile ishte e mahnitshme ju falemenderoj per keto te dhena qe i keni nxjerrur ne internet

    • Kilet hiqen ne bark apo pjeset tjera te trupit? ..faleminderit duket shum interesante! =)

    • 4 kg , po kjo eshte perfekte , te humbesh 4 kg per 2 dite ,. booooooooo sigurisht qe keto kg jane vetem ujra mendoj une ,por gjithsesi po e provojme , ti keshtu fiks e provove ?

  2. Doja te dija qe nese e ben kete diete a ka mundesi qe t'i marresh kilet e teperta perseri ?

  3. po per darkk mundet ndonje gje tjeterr te haet,sepse misin e lopess nuk e haa....apo vetem sallate jeshilee te ha dhe shum ju faleminderit

  4. a funksionon vertete?

  5. po nese nuk e ha vezen ne mengjes dhe ha vetem nje ne drek dhe vetem sallaten ne darke ?

  6. Genjeshter e shpifur po duket,te humbesh 4kg per dy dite

Komento