Si të ju zgjasë ngjyra e rrezitjes?

861

Për shumëkënd vera mund të jetë stina më e ‘’urryer’’ e vitit sidomos nëse ju duhet të punoni ndërkohë që të tjerët pushojnë, të ecni në këmbë në pikun e diellit, të mos keni kondicioner ose ventilator në shtëpi etj.

Urojmë që personat e mësipërm të jenë sa më të paktë në numër pasi vera është sinonim i detit dhe diellit, pra i kënaqësisë.
Nëse keni pak orë që keni nisur pushimet, lexoni këshillat e mëposhtme nëse doni që të keni një nxirje perfekte këtë verë, shkruan Living.al.

Pini sa më shumë ujë dhe lëngje të freskëta

Një ndër këshillat më të shpeshta që do të dëgjoni gjatë verës është të pini sa më shumë ujë dhe lëngje të freskëta. Hidratimi i vazhdueshëm jo vetëm ju ndihmon të ruani ekuilibrin e lagështisë së trupit por edhe ndihmon që të merrni rrezet në mënyrë të njëtrajtshme.
Këshillojmë që të mos ndani nga tryeza edhe ushqimet e mëposhtme si: trangulli, sallata jeshile, selinoja, luleshtrydhet, pjepri dhe shalqiri.

Komento