Si të trajtoni lëkuren e thatë

woman stroking her beautiful face

woman stroking her beautiful faceKa ardhur momenti ku ju duhet të kujdeseni për veten tuaj, ashtu siç e meritoni madje dhe me produktin e duhur që të keni rezultat sa më të kënaqshem. Bëni një ditë pushim dhe plotësojani vetës çdo dëshirë. Përse të mos relaksoheni ndërkohë që trajtoni lëkuren e fytyrës me një maskë të mrekullueshme.

Përbërësit;

Gjysëm banane të bërë pure

Një lugë mjaltë

3 lugë kos

Shtypeni bananen dhe bëjeni pure me ndihmen e një luge, dhe më pas hidheni në një tas ku do të shtoni me radhë mjaltin dhe kosin. Përzieni mirë masen deri sa të krijohet një pastë homogjene dhe me masken e përgatitur lyeni fytyren. E lini trajtimin të qëndrojë 15 minuta dhe shperlani fytyren me ujë të vakët.

Komento