Si të visheni në mbrëmje?

Si të visheni në mbrëmje

Si të visheni në mbrëmjeZgjidhni një pamje klasike dhe të matur me elegancë të përjetshme, por ruani edhe 2-3 detaje të vogla që të tregojnë se ju jeni në modë.

Disa këshilla për një pamje klasike dhe elegante:
* Një fustan të zi, të ngushtë tek dekolteja dhe të lirë tek pjesa e poshtme dhe që arrin deri tek gjuri.
* Një palë pantallona të gjerë të zezë që bien mbi një palë këpucë të bukura dhe një bluzë të vogël me dantella.
* Një fustan të gjatë dhe të rrjedhshëm që ju jep prezencë dhe hijeshi.
* Aksesorë “trend” për të qenë “in” edhe në qoftë se ju jeni të veshur në një stil klasik.
* Një rrip me një hark metalik të madh të përshtatur me gjatësinë e fustanit që keni veshur.
* Një grim të thjeshtë dhe buzë të lyera me një efekt shkëlqyes.
* Së fundi, thonjtë e lyera dhe një varëse elegante

Komento