Si t’i pastrojmë poret e fytyrës?

f.0108025507523_m

f.0108025507523_mPër të pasur një fytyrë pa njolla, një lëkurë transparente dhe të shndritshme në pak minuta, lexoni atë që ju këshillojmë.

Do të keni nevoje për: 1 litër ujë, lëng limoni (gjysmë kokërr), një dorë rozmarine dhe borzilok.

Zieni ujin dhe hidheni në ene. Hidhni barnat aromatik, lëngun e limonit dhe lëreni për disa minuta. Më pas, përkuluni drejt avujve të enës duke mbuluar anët me peshqir. Qëndroni pa lëvizur duke i mbajtur sytë të mbyllur, për 15 minuta.

Shpërlajeni fytyrën me ujë të ftohtë në mënyrë që poret të mbyllen. Trajtimi nuk mund të behet më shumë se një herë në javë.

Burimi: telegrafi.com

One Comment

  1. kam skuqje te fetyres puqrra te vogla ne fetyr edhe ne shpin ka pjesa e hundes edhe kah mjekrra mu bahet si rrudha edhe livore si mu djeg prej dillit ju lutem qka me kshilloni me perdore

Komento