Si ti trajtoni thembrat e çara

Si ti trajtoni thembrat e çara

Eshte nje trajte ekstreme kjo e tharjes se lekures. Problem i zakonshem ky i kembeve,qe shkaktohet nga humbja e elasticitetit te lekures dhe nga lenia pas dore e tyre.

Ne fillim eshte nje shqetesim dhe nje problem estetik. Por kur carjet behen te thella ,japin dhimbje edhe kur rrini ne kembe.

Thembrat cahen sepse lekura eshte e ashper te disa. Ose nga kepucet e hapura,ose nga qendrimi i gjate ne kembe,ose nga kallot qe rrethojne kembet ,te cilat cahen.
Zgjidhja: blini nje pomad qe te zbusi dhe te permiresoje gjendjen dhe te veproje shpejt!
Problemi nuk sherohet nqs nuk u sherbeni themrave taktikisht,perdite,qe te largoni lekuren e thate dhe te carat.

Eshte e vetmja menyre qe pengon perderitjen e tyre. Pas banjos ,ose dushit eshte mire te merreni me thembrat tuaja ,se jane te zbutura. Perdorni nje gur te lehte ,ose nje lime.

Kontrolloni kepucet dhe hapat tuaj ,nqs fajesohen ata per problemin. Provoni te vini brenda ne kepuce shtresa te posacme,qe shiten ne farmaci ,por dhe me s. market.

Ne fillim duhet te largohet shtrsa e trashe nga thembrat ,duke i mbajtutr kembet ne uje te ngrohte e duke i ferkuar me kripe deti te trashe. Pastaj me nje lime per kembet,ose me nje gur te posacem. Ne fund i lyeni me nje pomad per zbutje e vishni corape. Une do t’ju keshilloja kremin qe quhet: Hansa plast Repair & Care. J’ua them kete nga eksperienca ime personale ,qe kam rezultate te mira!

KUJDES! Mos i ferkoni thembrat tuaja me brisk,ose me sende sh. te mprehta,se mund te hiqni e te demtoni shtresa me te thella te lekures dhe te shkaktoni infektim.

Komento