Tag: Aloe vera

Aloe vera

Lengu i aloe-s eshte nje ilac natyral shume i rendesishem qe del nga bima e aloe vera-s. Jane te shume njerezit qe pohojne te mirat e saj te shumta persa i perket semundjeve: te tilla si …

Aloe vera dhe mjalte

Lengu i bimes Aloe Vera eshte mjaft i mire per te gjithe ata qe jane te semure nga leuçemia. Aloe Vera ka dhene efekt te mire ne infeksionin ne gjak. Per pergatitjen e kures nevojiten 900 gr …

Produktet që forcojnë imunitetin

Konsumimi i sa më shumë produkteve që rrisin imunitetin e organizmit është këshilla kryesore, që japin specialistët e mjekësisë bimore për të parandaluar shfaqjen e sëmundjeve virale. Ilaçet …

Çajat janë pije të shëndetshme

Më së miri është që çaji të pihet pa asnjë shtesë, por nëse nuk ju pihet i tillë, atëherë mund t’i shtoni limon dhe mjaltë, por vetëm kur çaji të jetë ftohur. Mjalti dhe limoni humbin vetitë …