Tag: avokado

Freskoni fytyren me avokado

Vitaminat dhe proteinat e shëndetshme që gjënden në avokado janë shumë të dobishme kur aplikohen dhe përdoren ashtu siç duhen. Mjafton t’a kombinoni me përbërësit e duhur, normalisht duke ju …

Avokado dhe mashurkat

Avokado përmban vitamine B dhe 50% te kalorive te avokado vijnë nga yndyrat e mira. Prandaj avokado është shume i mire kundër rrudhave. Yndyra te mira përmban dhe vaji i ullirit. Mashurkat …

Shkelqeni floket

N.q.s floket e juaja jan  pa shkelqim.Ky  problemi vjen si pasoj e skalpit te kokes, gjendrat e tij te yndyres nuk prodhojne yndyre mjaftueshem dhe floket si pasoje thahet. Ja disa …