Home » » Dhimbjet e veshit vijnë si pasojë e pezmatimit

Dhimbjet e veshit vijnë si pasojë e pezmatimit

Dhimbjet e veshit vijnë si pasojë e pezmatimit

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Print this article!

1 Response to " Dhimbjet e veshit vijnë si pasojë e pezmatimit "

  1. Arjeta says:

    Pershendetje,me te vertete kjo dhimbja e veshit qenka dhimbja me bezdisese,Une personalisht desha nje keshille nga ju ka 2 vite qe hulumtoj per te gjetur shkakun se ka po vie kjo dhimte e papershkrueshme por ende nuk arrita dot. Para 1viti e gjysme kam shkuar te mjeku dhe ne baze te rendgeneve jam diagnostifikuar me ottitis kronik dhe mastoidi pas veshit te majte , kam marre injeksione, tableta,pika etj , por pas nje kohe eshte perseritur dhe veqse eshte shtuar me shume kjo dhimte . Tani prape kam perseritur rendgenet te hapsirave paranazale, mastoidin,analizat dhe tani me thane qe nuk jam e semure prej veshit ,ku me eshte kerkuar rendgen i unazave te qafes ku pergjegjen nga personi qe me beri kete rendgen thote se verehen ndryshime kurse nga ORL thote ne rregull ,nga vullneti im prape perserita analizat dhe verehet se urina nuk eshte dale mire dhe ky doktor me rekomandon te urologu sepse thote se kjo ka probleme me veshka (ende nuk kam shkuar te urologu sepse ishte vikendi dhe shume po kam problem me udhetim me veture shume po me zihet fryma dhe me vije te vjelle,por neser e kam ne plan ). Ajo qe me beri te befasohem eshte se kam shkuar te nje rome per vesh ngase nga fjalet e popullit krimbat ne vesh hiqen ajo nga veshet e mi nxorri 15krimba te bardhe sa qe edhe vete u qudit se sa te medhej .A mund te jete e vertete qe kam pasur ata krimba edhe pse pas 2 dite prape ka filluar dhimbja e njejte duke me djegur brenda veshi i majte dhe duke me ndikuar ne psikiken time saqe shume kohe kaloj e shtrire se sa e zgjuar /disponuar Ju lutem te me pergjigjeni ne menyre sa me te qarte sepse quditem pse nuk me jep dikush nje pergjigjje pavaresisht se qfare te jete / apo ndoshta kjo dhimbje delikate e komplikon edhe menyren e pergjegjjes . Flm shume, respekt.

Komentoni

© 2014 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress