Home » Posts tagged with "Dhjami"

Mënyra më e mirë për të hequr dhjamin

Të lodhesh duke punuar me ngritje peshash me qëllimin për të formuar një trup të mirë mund të jetë një humbje kohe për personat mbipeshë. Një studim i ri ka dalë në përfundimin se mënyra më e mirë për të hequr kilet e tepërta janë ushtrimet aerobike.  Read More →
Etiketat: , ,

Shtate menyra per t’u dobesuar

Lidhur me regjimin dhe sportin eshte perhapur ideja se sherbejne per t’u dobesuar. Prandaj duhet te mesoni se c’fare eshte e vertete dhe c’fare jo. 1. Sporti te dobeson Kjo eshte ideja qe eshte perhapur me shume. Ja qe nuk eshte e vertete, pasi sporti te ben te rrezosh kile.  Read More →

Mbani dietë dhe nuk dobësoheni!

Ja disa këshilla për të kuptuar se ku gaboni (dhe mos u përpiqni t’ia hidhni fajin metabolizmit) dhe si mund ta korrigjoni veten. Kur fillojmë një punë të re gjithmonë i urojmë fat vetes dhe themi fillimi i mbarë gjysma e punës. Kjo shprehje vlen edhe kur bëhet fjalë për dietat: kemi dëshirë të veshim sërish rrobat e pranverës, të gjejmë forcën e vullnetit dhe të rikthehemi... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress